ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ГЛУТАРГІН

(GLUTARGIN)

 

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: аргініну глутамат;

1 таблетка містить аргініну глутамату 250 мг (0,25 г) або 750 мг (0,75 г);

допоміжні речовини:

для таблеток 250 мг: целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, натрію кроскармелоза, кальцію стеарат;

для таблеток 750 мг: целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, кальцію стеарат.

 

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки по 250 мг: білого кольору, з плоскою поверхнею, рискою і фаскою;

таблетки по 750 мг: білого кольору, подовже­ної форми з двоопуклою поверх­нею, з рискою.

 

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоровя».

Україна, 61013,  м. Харків, вул. Шевченка, 22.

 

Фармакотерапевтична група.

Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатотропні препарати. Аргініну глутамат. Код АТС А05В А01.

 

Глутаргін – сіль аргініну та глутамінової кислоти, які відіграють важливу роль у забезпеченні біохімічних процесів нейтралізації і виведення з організму високотоксичного метаболіту обміну азотистих речовин аміаку. Гіпоамоніємічні ефекти препарату реалізуються шляхом активації знешкодження аміаку в орнітиновому циклі синтезу сечовини, зв`язування аміаку в нетоксичний глутамін, а також підсилення виведення аміаку з центральної нервової системи та його екскреції з організму. Завдяки цим властивостям Глутаргіну знижуються загальнотоксичні,  у тому числі нейротоксичні, ефекти аміаку.

Глутаргін чинить також гепатопротекторну дію, зумовлену антиоксидантними, антигіпоксичними та мембраностабілізуючими властивостями, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення в гепатоцитах.

При алкогольній інтоксикації Глутаргін стимулює утилізацію алкоголю в монооксигеназній системі печінки, попереджує пригнічення ключового ферменту утилізації етанолу – алкогольдегідрогенази; прискорює інактивацію та виведення токсичних продуктів метаболізму етанолу в результаті збільшення утворення та окиснення бурштинової кислоти; знижує пригнічувальний вплив алкоголю на ЦНС за рахунок нейромедіаторних властивостей